Účastnili jsme se konference DIAGO 2024 | ZKL Group
Menu
Účastnili jsme se konference DIAGO 2024
13.2. 2024

Účastnili jsme se konference DIAGO 2024

Konference DIAGO, která je zaměřena na průmyslovou diagnostiku strojů a zařízení, údržbu, zpracování dat a analýzy, pořádá Asociace technických diagnostiků ČR pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.
K tématu „Analýza příčiny poškození ložisek“ se vyjádřil vedoucí zkušebny ložisek ZKL Ing. Jakub Němeček. Ve svém vystoupení se věnoval metodám analýzy poškozených ložisek na praktickém případu a dalším možnostem spolupráce s jinými společnostmi a výzkumnými organizacemi. Poukázal také na to, že i přes moderní metody a možnosti se stále setkáváme s poškozenými ložisky po havárii.

Ovšem i na poškozeném ložisku je možné odhalit primární příčinu selhání a do budoucna jí v daném stroji předejít nebo omezit její vliv například konstrukční nebo technologickou úpravou stroje, úpravou provozních podmínek nebo v neposlední řadě vhodnou manipulací a odbornou montáží ložisek.
 
Se svými problémy s ložisky se můžete svěřit našim odborníkům na zkušebně ložisek, na technické podpoře zákazníků nebo na konstrukčním oddělení. Bližší informace získáte také zde.