Kariéra | ZKL Group
Menu
Kariéra Kariéra

Kariéra v ZKL

Každá firma může být úspěšná jen tak, jako její zaměstnanci. Uvědomujeme si proto, jak je důležité, aby se všech 500 lidí tvořících tým ZKL cítilo při své práci dobře. Zakládáme si na odborném a jedinečném know-how našich zaměstnanců i jejich zápalu pro obor strojírenství, a to již 100 let.

Proč pracovat v ZKL?

Jsme firma s hlubokými kořeny

Jsme firma s hlubokými kořeny

Vše, co se točí, potřebuje své ložisko. To, které pohání firmu ZKL spojuje dlouholeté tradice, stabilitu a potenciál dále růst. Jsme společnost s ryze českými kořeny, jež jsou od roku 1921 už skutečně hluboké. A o naše výrobky je stále větší zájem. Jak v Česku, tak v průmyslových odvětvích po celém světě – od firem vyrábějících vlaky, stroje v ocelárnách či poptávajících obrovská ložiska do vrtulí ve větrných elektrárnách.
Vytváříme prostor pro váš kariérní růst

Vytváříme prostor pro váš kariérní růst

Dohromady nás je přes 500. Najdete mezi námi absolventy nabírající praxi i zasloužilé pracovníky s vysokou odborností. Už samotná výroba produktů je unikátní: vyžaduje velkou přesnost. Každý den v ZKL nabízí různorodou práci. I proto s námi naši zaměstnanci zůstávají mnoho let a profesně rostou – od začínajících stážistů až na vedoucí pozice. A vy můžete také – kariérní růst má u nás dveře dokořán.
Jdeme s dobou

Jdeme s dobou

U nás najdete i klasické konvenční stroje, ale výrobu neustále modernizujeme. Ulehčení práce zaměstnancům a zrychlení výroby jsou hlavní důvody, proč stále více investujeme do moderních technologií.
I práce u nás nabízí mnoho výhod

I práce u nás nabízí mnoho výhod

V ZKL to není jen o práci. Pravidelně se setkáváme na akcích pro celé rodiny, celofiremních večírcích či aktivních výletech na kolech i pěšky. Dozajista využijete i některý z mnoha benefitů, které svým zaměstnancům nabízíme.
Na výpis benefitů

Volné pozice

Staňte se součástí týmu ZKL. Prohlédněte si pozice, na které nyní hledáme nové posily, a dejte nám o sobě vědět. Nenašli jste pro sebe vhodnou nabídku? Ozvěte se nám i tak. Možná, že zrovna potřebujeme někoho, jako jste vy!

Naši zaměstnanci

ZKL - Lukáš Fiala
Práce ve výrobě není každodenní stereotyp. V ZKL jsem pracoval 6 let jako technolog a poté jsem nastoupil na pozici mistra. Mám možnost se rozvíjet a zkoušet nové věci, provozy či stroje. Baví mě, že se technologie neustále vyvíjejí a inovují. Stále je co se učit, a to mě posouvá dál.
Lukáš Fiala
Mistr výroby axiálních ložisek, soustružny a mosazných klecí ZKL Brno
ZKL - Ladislav Hrůza
V ZKL jsem spokojený, protože je za mým týmem vidět kus dobré práce. Strojírenství mám v krvi. Je to naše rodinná tradice. Celý život pracuji v oblasti řízení jakosti a kvality zboží. Po vyučení jsem získal praxi ve Zbrojovce Brno, kde jsem si prošel celým kolečkem a nabyl cenné zkušenosti. Ty dále rozvíjím v ZKL, kde působím již 17 let. Jsem hrdý na to, že v týmu vykonáváme práci tak dobře, že naše společnost dostává jen minimum reklamací.
Ladislav Hrůza
Vedoucí technické kontroly sériové výroby odboru řízení jakosti ZKL Brno
ZKL - Jakub Ontko
V ZKL dělám, co mě baví. Po nástupu do ZKL jsem si prošel různými stanovišti a dnes pracuji na nejnovějších a nejmodernějších strojích v hale č. 5, tzv. centrální brusírně pro velkorozměrová ložiska. Výroba velkorozměrových ložisek je kusová záležitost, proto je má práce různorodá: počínaje vlastním naprogramováním stroje až po jeho obsluhu a údržbu. Zejména mě baví vyrábět ta největší ložiska, která dodáváme do tepelných a větrných elektráren.
Jakub Ontko
Samostatný operátor ZKL Brno
ZKL - Marek Sladký
Můj pracovní drajv podněcuje především dobrý kolektiv a možnost dohodnout se s vedením na plánování směn. Skloubit pracovní a osobní život tady zkrátka není problém. Za 30 let, co pracuji v ZKL, se znatelně změnila technologie výroby, proces broušení však zůstal stejný. A není broušení jako broušení, v ZKL používáme například i technologii křížového broušení, kterou jen tak nějaký výrobní podnik nemá. Obsluhuji jak starší konvenční stroje, tak i nejmodernější technologie.
Marek Sladký
Samostatný operátor strojů ZKL Brno a předseda odborů
ZKL - Viera Goláňová
V ZKL pracuji už 16 let a stále se tu cítím velmi dobře. Jedním z důvodů, proč mě práce tolik baví, jsou moji prima kolegové. Zároveň oceňuji, že vedení naslouchá svým zaměstnancům. Těší mě, že mohu říct: práce je moje hobby.
Viera Goláňová
Montážní dělnice na sériové výrobě ZKL Brno
ZKL - Ing. Libor Procházka
Ložiskové odvětví se vyznačuje maximální přesností při výrobě. A právě proto jsem po mnoha letech v technickém vývoji strojírenské firmy přešel do ZKL. Od roku 2001, co jsem součástí společnosti, jsem si prošel velkou modernizací konstrukce ložisek od konstruktérského prkna až po nejmodernější vývojové softwary s podporou numerických simulací. Nyní řeším s celým konstrukčním týmem specializované projekty v železničním segmentu a ve větrné energetice. Pilířem týmu jsou pracovníci s dlouholetou praxí a střední, již zkušená, generace.
Ing. Libor Procházka
Vedoucí odboru konstrukce a technických výpočtů dceřiné společnosti ZKL – Výzkum a vývoj, a. s.
ZKL - Ing. David Macháček
Různorodost práce a dobrý pracovní kolektiv jsou hlavními benefity práce v ZKL. Do ZKL jsem nastoupil brigádně v roce 2016. V té době jsem studoval na Fakultě strojního inženýrství VUT obor Strojírenská technologie. Po úspěšném absolvování studia jsem se rozhodl pokračovat jako konstruktér junior pod vedením zkušených konstruktérů. Ze začínající pozice jsem se vypracoval a byly mi tak svěřovány stále komplexnější a důležitější úkoly. Mezi takové patří například konstrukce ložisek pro železniční průmysl, větrnou energetiku a další speciální uložení. Okrajově se zabývám konstrukcí nástrojů pro plošné tváření. Od roku 2020 se kromě čistě konstruktérské práce podílím na tvorbě a schvalování nových vývojových projektů.
Ing. David Macháček
Konstruktér senior a zástupce vedoucího odboru konstrukce a technických výpočtů dceřiné společnosti ZKL – Výzkum a vývoj, a. s.
ZKL - Ing. Sabina Kováříková
Do ZKL jsem nastoupila v posledním ročníku svého studia oboru Inženýrská mechanika na VUT. Tehdy jsem začala pracovat jako brigádník ve výpočtových programech a prováděla jednodušší napěťové analýzy ložisek. Po dokončení studia jsem v roce 2020 nastoupila na pozici projektového inženýra. Kromě výpočtů se věnuji i řízení projektů a konstruktérské činnosti. Nyní se podílím na vývoji kuželíkových ložisek pro větrnou energetiku. Rozmanitost práce a možnost zjišťovat, které oblasti mě nejvíce baví a kterým bych se chtěla v budoucnu věnovat - to je práce v ZKL.
Ing. Sabina Kováříková
Projektový inženýr dceřiné společnosti ZKL – Výzkum a vývoj, a. s.
ZKL - Ing. Miroslav Scholz
Dvacet let v ZKL mi ukázalo, že práce rozhodně nemusí být jen zažitý stereotyp, ale neustále mohu odborně růst. Metalurg tepelného zpracování: to byla pozice, na kterou jsem před dvaceti lety v ZKL nastupoval. Po několika letech mě hlavní metalurg závodu přetáhl do sekce ZKL zaměřené na výzkum a vývoj. Od té doby pracuji na zakázkách od jiných koncernových společností i externích zákazníků. To mi umožňuje neustále prohlubovat znalosti a udržovat kontakt se světovým děním v oboru. V roce 2015 jsem díky získaným zkušenostem složil zkoušky a stal se soudním znalcem pro všeobecné strojírenství se specializací na valivá ložiska a příslušenství.
Ing. Miroslav Scholz
Metalurg na zkušebně dceřiné společnosti ZKL – Výzkum a vývoj, a. s.
ZKL - Alessandro Serreli
V ZKL pracuji v obchodní divizi, kde mám na starosti zákazníky ze západní Evropy. Mluvím s nimi hned několika cizími jazyky, což mi pomáhá udržovat si své jazykové znalosti neustále aktivní. Jednám například s největšími výrobci větrných elektráren na světě. Rozvoj výroby energie z obnovitelných zdrojů je sílící celosvětový trend a já jsem rád, že mohu být u toho. Charakter mé práce navíc vyžaduje časté cesty k zákazníkům, účast na mezinárodních konferencích a veletrzích. Jsem aktivní člověk, proto mi střídání práce v kanceláři s prací v terénu vyhovuje.
Alessandro Serreli
Vedoucí obchodní divize pro západní Evropu v ZKL Bearings CZ
ZKL - Irina Lashchinina
V ZKL se mohu věnovat svému pracovnímu zaměření a zároveň plně využívat svůj mateřský jazyk ruštinu. Když přišla nabídka ze ZKL, byla to pro mě jasná volba. Na starosti mám zákazníky z Ruska, Ukrajiny a postsovětských zemí. Při práci obchodní asistentky využívám znalostí ruského trhu i mentality. A navíc s kolegou, který pochází z Ukrajiny, tvoříme skvěle fungující tým.
Irina Lashchinina
Back Office Manager pro Rusko, Ukrajinu a země SNS dceřiné společnosti ZKL Bearings CZ

Jak to u nás vypadá

Kontaktní osoby

JUDr. Lenka Povolná
JUDr. Lenka Povolná
Vedoucí personálního odboru
Romana Čadílková
Romana Čadílková
Personalistka a mzdová účetní
Gabriela Bociánová
Gabriela Bociánová
Personalistka ZKL Brno
Marcela Havlíčková
Marcela Havlíčková
Personalistka ZKL Klášterec nad Ohří

Pokud do ZKL nastoupíte, čekají vás tyto benefity:

Dovolená navíc

Dovolená navíc

25 dní dovolené od začátku pracovního poměru. 
Prémie za výkon, plnění cílů

Prémie za výkon, plnění cílů

Nastavený systém měsíčních, čtvrtletních a ročních prémií na základě výkonu či plnění konkrétních cílů.
Obědy ve stravovacích zařízeních ZKL

Obědy ve stravovacích zařízeních ZKL

Dotované stravování v jídelnách ZKL. Zaměstnancům hradíme téměř plnou výši porce jídla.
Zvyšování kvalifikace

Zvyšování kvalifikace

Máme nastavený systém firemního vzdělávání a rozvoje. Získáte možnost osvojovat si práci na moderních technologiích ve výrobě.
Firemní akce

Firemní akce

Každoročně pořádáme tradiční cyklovýlet, pěší túry, Den rodiny či Vánoční večírek.
Odměna za doporučení nového kolegy

Odměna za doporučení nového kolegy

Pokud doporučíte nového kolegu, můžete získat odměnu až 10 tisíc korun.
Dary při pracovních výročích a životních jubileích

Dary při pracovních výročích a životních jubileích

Odměny po každých pěti odpracovaných letech a k jubileu 50, 55 a 60 let.
Příspěvek na penzijní pojištění nebo investiční životní pojištění

Příspěvek na penzijní pojištění nebo investiční životní pojištění

Příspěvek 1 000 korun měsíčně po 12 odpracovaných měsících. Hodnota příspěvku se řídí počtem odpracovaných let až do výše 1 600 korun měsíčně. 
Příspěvky na dětské školní a mimoškolní pobyty

Příspěvky na dětské školní a mimoškolní pobyty

Příspěvek 250 korun na den a dítě.
Jazykové kurzy

Jazykové kurzy

Výuka jazyků probíhá každý týden dle úrovně znalostí.
Příspěvek na volnočasové aktivity

Příspěvek na volnočasové aktivity

Příspěvek 1 000 korun ročně po 12 odpracovaných měsících.
Zvýhodněné telefonní tarify

Zvýhodněné telefonní tarify

Zaměstnanci mají možnost využít až pěti SIM karet se speciálními tarify mobilního operátora.
Pružná pracovní doba

Pružná pracovní doba

Při zachování pevné části pracovní doby si přizpůsobte její začátek či konec, jak vám to nejlépe vyhovuje. Možnost u pracovních pozic, kde je to s ohledem na povahu práce možné.
Home office

Home office

U pracovních pozic, u nichž to povaha práce umožňuje, je možné čerpat 2 dny na home office měsíčně.
Multisport karta

Multisport karta

Zaměstnavatel přispívá 480 korun měsíčně. Zaměstnanci mají nárok na Multisport kartu po 12 odpracovaných měsících.