Nové kapacity výroby železničních a kuželíkových ložisek v Brně | ZKL Group
Menu
Nové kapacity výroby železničních a kuželíkových ložisek v Brně

Nové kapacity výroby železničních a kuželíkových ložisek v Brně

ZKL investuje do moderních výrobních provozů v rámci plánu rozšíření výroby kuželíkových ložisek nové generace v brněnském závodě.
Instalace nových strojních zařízení a jejich zprovoznění pokračuje podle plánu a již probíhá výroba prvních CTBU (kompaktních kuželíkových ložiskových jednotek) a jednořadých kuželíkových ložisek pro zákazníky ze železničního sektoru. Tato ložiska jsou určena pro komplexní osazení trakčního podvozku kolejových vozidel, od nápravy až po motor. Investice navazuje na předchozí vývoj nové řady ložisek s prodlouženou životností.
 
Nové technologie kromě obráběcích strojů německých a českých výrobců, jejichž konstrukce byla uzpůsobena dle návrhů a požadavků technologů ZKL, zahrnují i nové zařízení pro nedestruktivní zkoušení komponent nápravových ložisek. Nové pracoviště situované v zrekonstruované hale ZKL Brno, a.s. prošlo již několika audity klíčových OEM zákazníků železničního segmentu. Náběh plné výrobní kapacity předpokládáme na přelomu roku 2024.
 
Veškeré podniknuté kroky vedou k naplnění strategie skupiny ZKL, poskytovat svým zákazníkům ucelený sortiment železničních ložisek a komplexní řešení pro spolehlivější a bezpečnější mobilitu zítřka.