Ložiska ZKL v Indii | ZKL Group
Menu
Ložiska ZKL v Indii
27.11. 2023

Ložiska ZKL v Indii

Ve východoindické Kalkatě se na začátku října 2023 uskutečnil již 10. ročník národního veletrhu ISME 2023, zaměřený na oblast ocelárenského a hutnického průmyslu. Veletrhu se zúčastnilo celkem 507 vystavovatelů – převážně ze segmentu OEM a MRU. Společnost ZKL byla na tomto veletrhu zastoupena největším indickým zákazníkem – distributorem ZKL Bearings (India) Pvt. Ltd.
Česká stopa byla na veletrhu obecně velmi výrazná. Velvyslankyně ČR v Indii, PhDr. Eliška Žigová, se podílela na slavnostním zahájení výstavy a později navštívila také stánek ZKL Bearings (India) Pvt. Ltd. Doprovázela ji obchodní radní v Indii, Ing. Eva Kopecká. Obě projevily velký zájem o produkty ZKL a přislíbily svou aktivní účast na řešení obchodních výzev, které aktuálně indické teritorium představuje. Jednou z nich je politika „Make in India“, která, hlavně u indických státních podniků, znesnadňuje evropským importérům účast na tendrech.
 
Indie však stále představuje pro společnost ZKL velmi atraktivní teritorium pro odbyt převážně soudečkových ložisek do odvětví těžkého průmyslu – do drtičů, převodovek, do těžebního, hutnického a ocelárenského prostředí. Tomu nasvědčuje i velký zájem zákazníků, kterých se na stánku ZKL Bearings (India) Pvt. Ltd. za 4 dny konání výstavy, zastavilo přes 300. Společně s distributorem tak již pracujeme na nových projektech a připravujeme obchodní plán na rok 2024.
 
Děkujeme společnosti ZKL Bearings (India) PVT. LTD za dlouholetou obchodní spolupráci a vzornou reprezentaci značky ZKL na veletrhu.