CS logo ZKL Group

Historie je základem současnosti
a výzvou pro budoucnost.

 

ZKL je největší výrobce velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě

 

web-banner

NOVINKY

15.10.2021 - 13:43

ZKL rozšiřuje sortiment ložisek pro ocelárenský průmysl. Konkrétně se jedná o čtyřřadá kuželíková ložiska pro uložení válců ve válcovacích tratích. Tato ložiska jsou schopna zachytit velká radiální, ale i axiální zatížení. Kroužky a elementy ložisek jsou vyrobeny z cementační oceli. To zaručí jak vysokou houževnatost ložiska, tak vysokou tvrdost oběžných drah a funkčních ploch. Některá z ložisek jsou vybavena speciální spirální drážkou v díře vnitřních kroužků, která zaručí rozvod oleje mezi hřídelí a povrchem ložiska a usnadní demontáž válce z uložení.

23.09.2021 - 10:12

V rámci kontinuálního rozšiřování sortimentu pro kolejová vozidla ve výrobním závodě ZKL Klášterec nad Ohří byl dokončen vývoj nápravových válečkových ložisek pro tramvaje. Jedná se o dvojici ložisek PLC 410-77/78 konstrukčního typu WJ/WJP se zvýšenými požadavky na přesnost párování. Zakázka byla realizována v rámci dodávky pro montáž nových tramvají polského výrobce.

Technické parametry ložisek:

Průměr nápravy: 120 mm

Maximální rychlost vozidla: 70 km/h

Maximální statické zatížení ložiskové dvojice: 50 kN

18.08.2021 - 14:14

ZKL GROUP se jako tradiční dodavatel valivých ložisek pro energetické celky také podílí na modernizacích stávajících tepelných elektráren. Zavádění moderních systémů spalování umožňuje snížit emise tuhých znečišťujících látek, NOx a SO2 na polovinu původní hodnoty.

Copyright © 2012 ZKL, a.s.