CS logo ZKL Group

Historie je základem současnosti
a výzvou pro budoucnost.

 

ZKL je největší výrobce velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě

 

web-banner

NOVINKY

22.07.2016 - 15:38

TJ Sokol Podolí se dlouhodobě těší z podpory koncernu ZKL. V letošním roce oslavil Sokol Podolí hned několik významných výročí mezi ně patří i 70 let založení basketbalu. Součástí oslav byla i instalace výstavy fotografií a almanachů z historie. Součástí výstavy byly fotografie sportovců, na jejichž dresech se logo koncernu ZKL objevuje již desítky let. Koncern ZKL podporoval nejen basketbalisty, ale také hokejisty, volejbalisty a fotbalisty z Brna a blízkého okolí. Na tuto tradici navazuje spoluprací s fotbalovým družstvem SK Líšeň a basketbalisty z TJ Sokol Podolí.

28.06.2016 - 13:21

Ve dnech 14. – 16.6.2016 se konal 17. Mezinárodní veletrh drážní a manipulační techniky Czech Raildays v Ostravě, na kterém se ZKL Group již tradičně prezentuje.

Návštěvníci stánku ZKL měli možnost vidět běžné výrobky, ale i speciální ložiska, například nápravová ložiska PLC 82-09-01.4 zkonstruovaná pro železniční průmysl. Tato kuželíková jednotka má speciální izolační nástřik na povrchu vnějšího kroužku, který zabraňuje průniku elektrického proudu.

Děkujeme všem návštěvníkům a partnerům, kteří v průběhu veletrhu zavítali na náš stánek.

20.06.2016 - 09:04

Předčasné selhání ložisek v uložení je nejčastěji způsobeno nesprávnou montáží, selháním mazání nebo průnikem nečistot do prostoru ložiska. V ZKL jsme schopni na základě analýzy typu poškození ložiska stanovit pravděpodobnou příčinu selhání ložisek a doporučit nápravná opatření pro to, aby se v budoucnu zamezilo opakování daného problému. Kromě toho, jsem schopni provést také ověření kvality nových ložisek.

Při posouzení poškozených ložisek, nebo ověření kvality nových ložisek používáme následující měření a zkoušky v daných oblastech:

Metrologie

Copyright © 2012 ZKL, a.s.