CS logo ZKL Group

Historie je základem současnosti
a výzvou pro budoucnost.

new force

Koncern ZKL zvítězil na Mezinárodním strojírenském veletrhu v soutěži o Zlatou medaili

V rámci doprovodných akcí konaných v průběhu Mezinárodního strojírenského veletrhu, na němž koncern ZKL pravidelně vystavuje, proběhla i prestižní soutěž o nejlepší inovační exponát Zlatá medaile 2019. Koncern ZKL se této soutěže účastnil v kategorii inovací komponent ve strojírenství a nejvyšší ocenění získal za své asymetrické soudečkové ložisko pro použití v převodovce domíchávače betonu. Ocenění převzal v pondělí na slavnostním galavečeru z rukou zástupců české vlády generální ředitel koncernu Jiří Prášil.

Vítězné asymetrické soudečkové ložisko s kazetovou klecí vyniká především speciální konstrukcí. Ta umožňuje jeho využití zejména v převodovce domíchávače betonu či v hlavním rotoru větrné elektrárny. Dalšími přednostmi jsou zvýšená naklopitelnost, axiální únosnost a schopnost pracovat při nízkých otáčkách bez prokluzování. Nová konstrukce ložiska zároveň prodlužuje jeho životnost oproti stávajícím řešením až o 80 procent.

Více informací o tomto ložisku si můžete přečíst v novém čísle časopisu Zetkalák., strana 10: http://www.zkl.cz/sites/default/files/media/zetkalak_61_cz.pdf

 

ZKL

ZKL je největší výrobce velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě.

Copyright © 2012 ZKL, a.s.