CS logo ZKL Group

Historie je základem současnosti
a výzvou pro budoucnost.

new force

Koncern ZKL pomáhá potřebným

V neděli 2. ledna 2011 se v Pardubicích uskutečnilo netradiční utkání pod širým nebem OPEN AIR GAME 2011 mezi hráči extraligových týmů HC Kometa Brno a HC Eaton Pardubice. Součástí programu byl i benefiční předzápas hokejových legend těchto týmů. Sponzorem utkání se stal právě koncern ZKL. Součástí projektu s charitativním podtextem byla dražba hokejových dresů nesoucích logo ZKL, ve kterých se během utkání hrálo. Jednalo se o repliky dresů ze sezón 1962 až 1976, kdy Kometa hrála pod názvem ZKL Brno. Byly vytvořeny speciálně pro tuto jedinečnou příležitost a podepsány hráči. Tyto sběratelské kousky vynesly v dražbě částku v hodnotě 100.000 Kč určenou pro Sdružení SOS dětská vesnička Brno.

Oficiální předání šeku se uskutečnilo ve čtvrtek 31. března 2011 při příležitosti posledního domácího zápasu HC Kometa Brno, který Kometa vyhrála 5 : 4. Převzala jej ředitelka SOS dětské vesničky Brno paní Mgr. Marcela Troubilová z rukou ekonomického ředitele koncernu ZKL Ing. Adama Šotka. 

„Koncern ZKL staví svou výrobu na bohaté historii a tradici. Uvědomuje si však i důležitost aktuálních témat, proto neustále hledáme možnosti, jak pomáhat potřebným“, říká ekonomický ředitel koncernu ZKL Ing. Adam Šotek. „Propojení s brněnským hokejem nás, vzhledem k dřívější úspěšné spolupráci, nadchlo. Celá akce měla navíc výrazný filantropický podtext a peníze získané z dražby pomohou tam, kde je to nejvíce potřeba“, dodává. 

Ředitelka SOS dětské vesničky Brno, paní Mgr. Marcela Troubilová, poděkovala zástupcům koncernu ZKL za finanční dar, který bude použit na rekonstrukci bytu pro pěstounskou rodinu, která vzhledem k velkému počtu svěřených dětí již nemůže zůstat v SOS vesničce.

 

ZKL

ZKL je největší výrobce velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě.

Copyright © 2012 ZKL, a.s.